Rabka-Zdrój jest znanym dziecięcym uzdrowiskiem, położonym w kotlinie górskiej. Posiada walory klimatyczne zalecane przez lekarzy, sprzyjające rozwojowi dzieci (poprawia apetyt, łagodzi alergie). Cechuje się łagodnym klimatem, dużym nasłonecznieniem, brakiem mgieł, dogodnym położeniem: 40 km od Zakopanego,  65 km od Krakowa, 55 km od Wieliczki, 55 km od Szczawnicy.

Przedstawiamy poniżej propozycje pobytów w Rabce na tzw. "Zielonych szkołach” lub wycieczkach szkolnych połączone z przygotowanym przez nas całościowym programem towarzyszącym, zapewniającym miłe, przyjemne i edukacyjne spędzenie pobytu w Rabce.

Do Państwa należy decyzja co do długości pobytu lub ceny jaką Państwo możecie przeznaczyć na wyjazd dzieci. Program towarzyszący możecie Państwo dowolnie dobierać korzystając z dołączonej do niniejszej oferty propozycji wycieczek.

Muzeum Etnograficzne im. Władysława Orkana mieści się w starym modrzewiowym kościółku z 1606 roku. Ekspozycja znajduje się w czterech pomieszczeniach przedstawiających zbiory tematyczne: rzemiosło, rzeźbę i malarstwo, stroje ludowe i gospodarstwo.

Pracownia Ceramiczna – garncarz – zachęcamy do odwiedzenia jedynej działającej pracowni ceramicznej na terenie Rabki. Pracownia mieści się w starej góralskiej chałupie, prezentującej typowy wzór XIX – wiecznej pracowni garncarskiej, co znacznie podnosi jej atrakcyjność. W pracowni istnieje możliwość samodzielnego wykonywania prac.

Prelekcja w Siedzibie Grupy Podhalańskiej Górskiego Ośrodka Pogotowia Ratunkowego o zasadach bezpieczeństwa i sposobie poruszania się po górach, wzbogacona o projekcję slajdów i opowieści z najciekawszych akcji ratowniczych przeprowadzonych przez ratowników z GOPR.

Skansen Kolejowy mieści się na terenie parowozowni powstałej w 1944 roku w Chabówce. Nawiązuje on do tradycji „Galicyjskiej Kolei Transwersalskiej”, która w 1884 roku połączyła Kraków przez Chabówkę z Nowym Sączem. Zobaczymy tu zabytkowe wagony, służące do przewozu ludzi, towaru i zwierząt, pługi odśnieżne i różnego rodzaju lokomotywy w tym lokomotywę, która była wypożyczona przez Steevena Spielberga do filmu „Lista Schendlera”.

Uwaga : Ceny w poniższych propozycjachnie zawierają kosztów ubezpieczenia i dowozu uczestników.